Spracujte si daňové priznanie pre právnické osoby v jednoduchej online aplikácii. Iba odpovedáte na otázky ako v dotazníku. V priebehu jeho vyplňovania vidíte priebežný výpočet dane, takže hneď viete, ako na tom vaša firma je. Hotové priznanie vám pripravíme vo formáte PDF a XML za 8,90 EUR, prípadne ho za vás dokonca elektronicky podáme.

Vyplníte formulár

Najprv vyplníte online formulár, ktorý vyzerá ako dotazník. Otázky sú písané zrozumiteľným jazykom, nemusíte študovať zložité pokyny či zákony. Aplikácia za vás spracuje daňové priznanie v priebehu chvíľky.

Pošleme ho na email

Hotové priznanie vám pošleme obratom na e-mail vo formáte PDF a XML. Celý postup vám nezaberie viac ako 15 minút a bude vás stať zlomok ceny za prácu účtovníka.

Hotovo

Formuláre stačí iba elektronicky podpísať a včas elektronicky podať na váš daňový úrad do 31.3.2020. Ak si netrúfate na elektronické podanie, priznanie za vás podáme my. Stačí označiť záujem priamo v 3. kroku v aplikácii a my vám spolu s priznaním pošleme aj plnú moc, ktorú potrebujeme na to, aby sme mohli daňové priznanie podať za vás.

Spracujte si daňové priznanie k dani z príjmov právnických osôb. Hotové priznanie vám pošleme na e-mail vo formátoch PDF a XML.Najčastejšie otázky

Ako funguje aplikácia?

Potrebujem v daňovom priznaní uviesť príjem, na ktorý v aplikácii nevidím otázku, ako mám postupovať?
Na aplikácii neustále pracujeme a na základe podnetov od užívateľov postupne rozširujeme jej možnosti. Napriek tomu je možné, že nenájdete špecifickú kombináciu, ktorá je výnimočná pre váš prípad, ale nebojte sa nám ozvať na podpora@neotax.sk.
Dostanem po vyplnení požadovaných údajov hotové daňové priznanie?
Po vyplnení všetkých krokov a zaplatení vám pošleme spracované daňové priznanie na váš email. To stačí iba nahrať do formulára Finančnej správy SR, elektronicky podpísať a odoslať.
Ako môžem zaplatiť za daňové priznanie?
Platiť môžete jednoducho - platobnou kartou alebo prevodom z účtu.
Do kedy môžem podať daňové priznanie pre právnické osoby?
Daňové priznanie pre právnické osoby je možné podať do 31.03.2020. Ak nestíhate podať daňové priznanie v tomto termíne môžete si predĺžiť lehotu na podanie daňového priznania do 30.06.2020 prostredníctvom našej aplikácie pre Odklad daňového priznania.
Aké prílohy musím prikladať k daňovému priznaniu?
K daňovému priznaniu neprikladáte žiadne prílohy.
Ako môžem darovať 1 % svojich daní?
K darovaniu 1 % daní vyberte v zozname v príslušnej otázke tú organizáciu, ktorej chcete darovať časť daní a aplikácia za vás vyplní príslušný oddiel v daňovom priznaní. Nezabudnite sa podpísať, aby daňový úrad mohol peniaze previesť organizácii. Viac o 1 % nájdete na stránkach nášho projektu www.DaňovéPriznaniePomáha.sk. Keď si nie ste istí, ako vybrať organizáciu k darovaniu 1 % dane, kliknite sem.

Neviem si sám poradiť s vyplnením

Neviem, čo mám vyplniť do konkrétnych políčok. Môžete mi pomôcť?
Keď si nie ste istí, čo kam vyplniť, pomôžu vám nápovedy. Nájdete ich podľa otázniku v krúžku za políčkom k vyplneniu.
Aplikácia ma nechce pustiť do ďalšieho kroku. Čo teraz?
Pravdepodobne ste nevyplnili všetky povinné políčka. Skontrolujte, prosím, či máte vyplnené všetky políčka označené červenou hviezdičkou.

Mám chybu v daňovom priznaní

Mám vo formulári chybu. Môžem si ju opraviť? Musím za opravu zaplatiť?
Pri zistení chyby sa vráťte do emailu, kam sme vám zaslali daňové priznanie. Sú v ňom aj informácie ako si opravíte chybu. Po opravách vám do e-mailu pošleme nové pregenerované daňové priznanie zdarma. Za opravy už nič neplatíte.
Vyplnil som daňové priznanie, ale do e-mailu mi nič neprišlo. Čo teraz?
Kontaktujte nás na podpora@neotax.sk. Pomôžeme vám dohľadať vaše daňové priznanie a obratom vám ho zašleme.

Môžem sa spoľahnúť na výpočet?

Garantujete správnosť výpočtu?
Áno, za správnosť výpočtu ručíme. Pri zistení chyby vo výpočte z našej strany vám vrátime peniaze, prípadne pomôžeme s riešením na daňovom úrade. Za chyby vo výpočte zadaním nesprávnych hodnôt nenesieme zodpovednosť. To znamená, že za správne vyplnenie zodpovedáte sami.
Kto stojí za správnosťou výpočtu?
Aplikáciu testujú naši účtovníci a daňoví poradcovia spolu s odborníkmi portálu PoradcaPodnikateľa.sk. Je možné, že nenájdete špecifickú kombináciu, ktorá je výnimočná pre váš prípad, ale nebojte sa nám ozvať na podpora@neotax.sk.

Aké doplnkové služby môžem využiť?

Netrúfam si sám vyplniť daňové priznanie. Môže mi ho spracovať vaša účtovníčka?
Keď si nie ste istí, či dokážete vyplniť daňové priznanie sami, naši účtovníci vám radi pomôžu. Táto služba je spoplatnená podľa individuálneho cenníku. Ak máte záujem o túto službu, ozvite sa nám na podpora@neotax.sk.
Je možné, aby ste daňové priznanie poslali za mňa elektronicky?
Áno, táto služba vám uľahčí podanie daňového priznania elektronicky. Napíšte nám na podpora@neotax.sk a elektronické daňové priznanie podáme za vás. Táto služba je spoplatnená čiastkou 20 €.

E-podanie

Neviem podať priznanie elektronicky. Môžete ho podať za mňa?
Službu poskytujeme za poplatok 20 eur. V aplikácii označte otázku Chcem, aby ste daňové priznanie podali za mňa. Vytvoríme pre vás plnú moc, ktorú vám pošleme na email. Tú stačí podpísať a naskenovanú poslať na email podpora@neotax.sk. Alebo sa pozrite na obrázok sem.
Chcem podať daňové priznanie s e-podaním, musím vám poslať naskenované všetky strany daňového priznania?
Nie, v prípade, že využijete našu doplnkovú službu e-podanie, potrebujeme od vás iba naskenovanú plnú moc.
Využil som vašu službu e-podanie a neviem kam mám zaplatiť daň pre právnické osoby, viete mi s tým pomôcť?
Výšku dane a číslo bankového účtu, na ktorý máte zaplatiť daň za právnickú osobu vám pošleme e-mailom spolu s potvrdením o podaní daňového priznania.

Ako vás môžem kontaktovať?

Potreboval by som pomoc účtovníka pri vyplňovaní priznania. Ako vás môžem kontaktovať?
Môžeme vám ponúknuť službu “živého” účtovníka na online chat-e. Prevedie vás aplikáciou tak, aby ste sa uistili, že v priznaní nebudete mať chybu. Je to ako využiť službu účtovníka, ale všetko vybavíte z domova. Službu je možné objednať TU a je spoplatnená čiastkou 35 Eur. V cene je zahrnutý poplatok za samotné použitie aplikácie.
Potrebujem pomôcť s aplikáciou. Ako vás môžem kontaktovať?
Kontaktovať nás môžete prostredníctvom online chatu alebo emailom podpora@neotax.sk, kde radi pomôžeme.